Шкотска

icon

Сите кратки вести

Ливингстон и Хиберниан играат со...
Ливингстон и Хиберниан играат со 3+ на 11 од последните 12 меѓусебни натпревари
Селтик постигнува најмалку 2 гола...
Селтик постигнува најмалку 2 гола и победува на последните 7 меѓусебни средби против екипата на Килмарнок
Ст.Џонстон и Данди играат со 0-2...
Ст.Џонстон и Данди играат со 0-2 гола на последните 7 меѓусебни средби на теренот на Ст.Џонстон
Селтик не прима гол на 11 од...
Селтик не прима гол на 11 од последните 13 натпревари во Премиер
Мадервел победува на 7 од...
Мадервел победува на 7 од последните 8 меѓусебни средби против Партик
Ст.Џонстон игра со 0-2 гола на 11...
Ст.Џонстон игра со 0-2 гола на 11 од последните 12 натпревари на гостински терен во Премиер
Мадервел победува на 4 од...
Мадервел победува на 4 од последните 5 меѓусебни средби со Ст.Мирен
Хартс е во серија од 9...
Хартс е во серија од 9 последователни победи на гостински терен во Чемпионшип
Селтик победува на 14 од...
Селтик победува на 14 од последните 16 меѓусебни средби со Ст.Мирен и при тоа постигнува најмалку 2 гола на 11 од последните 13 од тие натпревари
Странраер игра НГ на 8 од...
Странраер игра НГ на 8 од последните 10 (4 по ред ги игра 0-1 гол)

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување