Шкотска

icon

Сите кратки вести

Ст.Џонстон игра со 0-2 гола на...
Ст.Џонстон игра со 0-2 гола на последните 10 натпревари на гостински терен во Премиер
Домашната екипа победува на...
Домашната екипа победува на последните 7 меѓусебни средби на Елџин и Клајд
Питерхед постигнува гол на сите...
Питерхед постигнува гол на сите натпревари на домашен терен сезонава
Ист Фајф без 2 играчи од нападот...
Ист Фајф без 2 играчи од нападот, првиот стрелец Смит (19/7) и МекАлир (14/2)
Ст.Мирен нема победа на 15...
Ст.Мирен нема победа на 15 последователни натпревари на домашен терен во Премиер
Килмарнок има само 1 победа на...
Килмарнок има само 1 победа на последните 14 меѓусебни средби против екипата на Ст.Џонстон
Мадервел губи 7 од последните 8...
Мадервел губи 7 од последните 8 натпревари во Премиер
Данди Јунајтед нема пораз на...
Данди Јунајтед нема пораз на последните 14 меѓусебни средби од екипата на Партик
Ренџерс победува на последните 6...
Ренџерс победува на последните 6 меѓусебни средби со Фалкирк и при тоа не прима гол на 5 од тие натпревари
Рос Каунти нема пораз на...
Рос Каунти нема пораз на последните 3 меча со Абердин

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување