Алавес - Малага

Алавес (отсуства)
Алексис - одбрана, 7/0
Пантич - одбрана, 1/0
Фемениа - средина, 7/0
Ибаи - напад, 6/1

Малага (отсуства)
Коне - одбрана, 5/0
Велингтон - одбрана, 1/0
Кеко - средина, 4/0
Кузманович - средина, 3/0
Рекио - средина, 5/0
Чарлс - напад, 7/1

Алавес игра со ГГ и 3+ на последните 3 првенствени натпревари.

Малага е без победа на последните 6 натпревари на гостински терен во Примера и при тоа е без постигнат гол на 5 од тие натпревари.

Малага победува со полувреме-крај на последните 4 меѓусебни средби против екипата на Алавес.

Алавес и Малага играат со 0-2 гола на 9 од последните 10 меѓусебни средби и при тоа Алавес е без постигнат гол на 8 од последните 9.

Објавено на :
16 / Oct / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување