Бетис - Реал Мадрид

Бетис без Гонзалез (одбрана, 4/0), Мартинез (одбрана, 1/0) и Фабиан (средина, 4/0).

Реал Мадрид без Рамос (одбрана, 6/2), Родригез (средина, 4/1), Модрич (средина, 4/1) и Касемиро (средина, 3/0).

Бетис игра со 0-1 гол на последните 3 натпревари во Примера.

Реал Мадрид нема пораз на последните 19 натпревари во Примера, но е во серија од 4 нерешени средби (3 во Примера, 1 во ЛШ).

Реал Мадрид постигнува најмалку 2 гола на 9 од последните 10 натпревари на гостински терен во Примера.

Бетис има само 1 победа на последните 10 меѓусебни средби против екипата на Реал Мадрид.

Објавено на :
15 / Oct / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување