Депортиво Ла Коруња - Реал Сосиедад

7 од 9 средби во ова коло во Шпанија завршија ГГ.

Депортиво игра со ГГ на 7 од последните 10.

Против Сосиедад играат со 0-2 гола на 5 од последните 6, а 4 п оред ги играат нерешено.

Во последните нивни 6 средби не се случило да победи тимот кој е домаќин.

И двата тима се без по еден играч од средината, од оние играчи што изиграле над 10 меча.

Сосиедад сезонава нема изиграно нерешено на гости.

Објавено на :
05 / Dec / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување