Еспањол - Атлетик Билбао

Еспањол 50% од средбите ги игра нерешено, додека Атлетик има само 1 нерешен резултат.

Еспањол е без победа дома сезонава, а против Атлетик не губи на 18 од последните 19 меча дома.

Атлетик игра ГГ 3+ на 4 од 5-те средби на гости, сите 4 со резултат 2:1.

Играчите од средината Рока и Лопез (по 9 нат.) и дефанзивецот Дуарте (6/0) отсутни кај Еспањол.

Атлетик ги нема Лапорт (10/1) и Сан Хозе (9/1) од одбраната, како и Бенат (8/0) и Сусаета (7/0) од средината.

Објавено на :
06 / Nov / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување