Еспањол - Селта

Еспањол без посериозни отсуства.

Селта без Мало (одбрана, 30/1) и Вас (средина, 32/2).

Еспањол игра со 3+ на 12 од последните 15 натпревари во Примера.

Селта игра со 0-2 гола на последните 5 првенствени натпревари.

Еспањол победува на последните 7 меѓусебни средби на домашен терен против екипата на Селта и при тоа е без примен гол на 5 од тие натпревари.

Објавено на :
19 / Apr / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување