Малага - Хихон

Малага има 1 пораз на последните 8 првенствени натпревари на домашен терен (5 победи).

Малага игра со ГГ на 6 од последните 7 првенствени натпревари на домашен терен.

Хихон е во серија од 7 првенствени натпревари без победа (5 порази).

Хихон нема победа на последните 12 првенствени натпревари на гостински терен (6 порази).

Малага нема пораз на последните 8 дуели со Хихон на домашен терен (5 победи).

Малага и Хихон играат со 0-2 гола на 7 од последните 8 дуели на теренот на Малага.

Малага за овој дуел не може да смета на суспендираниот Гонзало Кастро (ср.ред) 9 натпр., како и на повредените Рекио и Кеко од средниот ред и напаѓачот Чарлес, а неизвесни за настап се Кузмановиќ, Диего Љоренте и Мигуел Торес.

Хихон за овој дуел не може да смета на Чави Торес (ср.ред) 4 натпревари.

Објавено на :
04 / Nov / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување