Севиља - Барселона

Севиља не може да смета на Меркадо (одбрана, 9/1), Пареха (одбрана, 8/0), Колоџиејџак (одбрана, 3/0) и Фернандез (напад, 3/1).

Барселона е без Пике (7/2), Алба (5/0), Метју (4/1) и Иниеста (5/0).

Барса дава најмалку по 2 гола на 11 од последните 13 меча против Севиља.

Севиља дома игра X-1 на 5 од последните 7 средби и победува на 19 од последните 22 меча на домашен терен.

Барса игра 5+ на последните 4 гостувања во лигата.

Објавено на :
06 / Nov / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување