Шпанија Ла Лига - 04.12.

Бетис -Селта

Бетис и Селта играат ГГ на 4 меѓусебни по ред
Селта игра 3+ на 6 од последните 7 во лигата
Селта е без првиот голман Алварез, Мало (одбрана, 11/2) и Сене (средина, 6/0)
Бетис е без Пичини (одбрана, 11/0), Манди (одбрана, 10/1), Мусонда (одбрана, 8/0), Брасанац (средина 8/0) и Мартин (средина, 5/0)

Атлетик Билбао - Еибар

Домаќините не може да сметаат на Лекуе (одбрана, 7/0), Гарсија (средина, 13/5), Де Маркос (средина, 9/0), Рико (средина, 7/0) и Адуриз (напад, 12/5)
Атлетик нема порз дома на 5 по ред, додека Еибар е без победа на 15 од последните 16 гостувања
Билбао игра со ГГ3+ на 7 од последните 10

Спортинг Хихон - Осасуна

Спортинг нема победа на 8 од последните 10 меча. На 9 од последните 11 играат 3+.
Против Осасуна играат 0-2 гола на 5 по ред
Осасуна е само со една победа досега сезонава

Валенсија - Малага

Нани (средина, 11/2) и Перез (средина, 11/0) отсутни за Валенсија
Малага е без Љоренте (одбрана, 9/1), Карлос (одбрана, 7/0), Кеко (средина, 5/0), Ресио (средина, 5/0), Кузманович (средина, 4/0) и напаѓачите Сандро (13/6) и Чарлс (7/1)
Валенсија игра ГГ3+ на 7 од последните 10, од кои 6 се со резултат 2:1 или 1:2
Валенсија ги добива последните 7 меча против Малага на домашен терен
Малага игра 0-2 гола на 8 од последните 10 средби на гости
Валенсија и Малага играат НГ на 5 од последните 6

 

 

 

Објавено на :
04 / Dec / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување