Шпанија - Примера (02.10)

ВАЛЕНСИЈА - АТЛЕТИКО МАДРИД

Валенсија (отсуства):
Рајан - голман, 2/0
Гарај - одбрана, 1/1
Медран - средина, 5/1 - неизвесен
Атлетико Мадрид (отсуства):
Хименез - одбрана, 1/0
Фернандез - средина, 3/0
Годин - одбрана, 6/0 - неизвесен

Валенсија постигнува најмалку 2 гола на последните 3 натпревари на домашен терен во Премиер.
Валенсија игра со 3+ на последните 4 првенствени натпревари.
Атлетико Мадрид немаат пораз на 7 последователни натпревари во Примера и при тоа се без примен гол на 5 од тие натпревари.

 

РЕАЛ МАДРИД - ЕИБАР

Реал Мадрид (отсуства):
Рамос - одбрана, 6/2
Марсело - одбрана, 4/0
Модрич - средина, 4/1
Касемиро - средина, 3/0
Еибар (отсуства):
Галвез - одбрана, 5/1
Арбиља - одбрана, 1/0
Јота - средина, 3/0
Нано - напад, 2/1

Реал Мадрид нема пораз на 18 последователни натпревари во Примера и при тоа постигнува најмалку 2 гола на 16 од тие натпревари.
Реал Мадрид победува без примен гол на 5 последователни натпревари против екипата на Еибар.
Еибар прима најмалку 2 гола и губи и на 6 од последните 7 натпревари на гостински терен во Примера.

 

МАЛАГА - АТЛЕТИК БИЛБАО

Малага (отсуства):

Велигтон - одбрана, 1/0
Кузманович - средина, 3/0
Кеко - средина, 4/0
Атлетик Билбао (отсуства):
Кепа - голман, 4/0
Боведа - одбрана, 4/0

Малага прима најмалку 1 гол на сите натпревари сезонава.
Атлетик Билбао победува на 4 последователни натпревари во Примера и при тоа постигнува најмалку 2 гола на последните 3 од тие натпревари.
Атлетик Билбао нема пораз на последните 5 меѓусебни средби со Малага.
Атлетик Билбао е без примен гол на 5 од последните 7 меѓусебни средби со екипата на Малага.
Малага и Атлетик Билбао играат со 0-2 гола на последните 6 меѓусебни средби.

 

ЕСПАЊОЛ - ВИЉАРЕАЛ

Еспањол (отсуства):
Дуарте - одбрана, 6/0
Баптисто - напад, 6/1
Пјати -напад, 4/2
Васкез - напад, 2/0
Виљареал (отсуства):
НДае - средина, 5/0

Еспањол 
прима најмалку 2 гола на последните 4 натпревари на домашен терен во Примера.
Виљареал нема пораз на 6 последователни натпревари во Примера и има само 1 пораз на последните 15 меѓусебни средби од екипата на Еспањол.
Виљареал игра со 0-2 гола на последните 5 натпревари на гостински терен во Примера, но игра со 3+ на 5 од последните 6 меѓусебни средби со екипата на Еспањол.

 

СЕЛТА - БАРСЕЛОНА

Селта (отсуства):
Орелана - средина, 2/1
Барселона (отсуства):
Умтити - одбрана, 3/0
Меси 
- напад, 5/4

Барселона игра со 3+ на 18 од последните 22 натпревари во Примера, како и на 8 од последните 10 меѓусебни средби со екипата на Селта.
Барселона победува на 6 последователни натпревари на гостински терен во Примера и при тоа не прима гол на 5 од тие натпревари.

 

Објавено на :
01 / Oct / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување