Примера

icon

Сите кратки вести

Барселона и Депортиво играат со 4...
Барселона и Депортиво играат со 4+ на 5 од последните 6 меѓусебни средби, а 2 од тие натпревари завршуваат и со 7+
Севиља е без победа на 22...
Севиља е без победа на 22 последователни натпревари на гостински терен во првенството
Гранада на гостувањето кај...
Гранада на гостувањето кај Атлетико без Гонзалез (средина, 5/2), Крхин (средина, 5/0), Фолкер (одбрана, 3/0) и Табано (одбрана, 2/0)
Гранада игра со 3+ на 11 од...
Гранада игра со 3+ на 11 од последните 12 натпревари во Примера
Спортинг Хихон има само 1 пораз...
Спортинг Хихон има само 1 пораз на последните 13 меѓусебни средби со екипата на Депортиво Ла Коруња
Лас Палмас на гостувањето кај...
Лас Палмас на гостувањето кај Осасуна без Бигас (одбрана, 5/0), Артилес (одбрана, 2/0), Симон (одбрана, 1/0), Виера (средина, 4/1) и Ел Зар (напад, 6/2)
Реал Сосидад и Бетис играат ГГ на...
Реал Сосидад и Бетис играат ГГ на 4 средби по ред на теренот на Сосиедад
Атлетико Мадрид победува со...
Атлетико Мадрид победува со полувреме-крај на последните 10 меѓусебни средби на домашен терен против екипата на Депортиво
Валенсија губи со 1 гол разлика...
Валенсија губи со 1 гол разлика на последните 3 натпревари на гостински терен во Примера
Севиља и Бетис не изиграле ГГ на...
Севиља и Бетис не изиграле ГГ на 8 свои средби по ред

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување