Примера

icon

Сите кратки вести

Селта и Атлетико Мадрид играат со...
Селта и Атлетико Мадрид играат со 0-2 гола на 6 од последните 7 меѓусебни средби на теренот на Селта
Лас Палмас на гостувањето кај...
Лас Палмас на гостувањето кај Севиља без играчите од средниот ред Боатенг (2/2) и Виера (2/1)
Еспањол губи на последните 4...
Еспањол губи на последните 4 натпревари на гостински терен во Примера и при тоа прима најмалку 4 гола на последните 3 од тие натпревари
Реал Мадрид постигнува најмалку 3...
Реал Мадрид постигнува најмалку 3 гола и победува на 12 од последните 13 натпревари на домашен терен во Примера
Осасуна и Сосеидад играат со 0-2...
Осасуна и Сосеидад играат со 0-2 гола на 10 од последните 11 меѓусебни средби
Еспањол е без пораз на последните...
Еспањол е без пораз на последните 8 меѓусебни средби со екипата на Малага
Депортиво нема пораз на...
Депортиво нема пораз на последните 6 натпревари на гостински терен кај екипата на Бетис
Валенсија и Лас Палмас играат со...
Валенсија и Лас Палмас играат со 0-2 гола на 6 од последните 7 меѓусебни средби
Реал Мадрид ќе го започне...
Реал Мадрид ќе го започне првенството без Роналдо, Модрич, Пепе и Навас, а неизвесен е и Бензема
Атлетик Билбао нема пораз на...
Атлетик Билбао нема пораз на последните 8 меѓусебни средби од екипата на Спортинг Хихон

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување