Примера

icon

Сите кратки вести

Атлетико Мадрид е без примен гол...
Атлетико Мадрид е без примен гол на 9 од последните 11 натпревари во Примера
Бетис е без победа на последните...
Бетис е без победа на последните 8 натпревари во Примера и при тоа е без постигнат гол на последните 4 натпревари на гостински терен
Гранада игра со 3+ на последните...
Гранада игра со 3+ на последните 6 натпревари на гостински терен во Примера и при тоа прима најмалку 4 гола на последните 3 од тие натпревари
Атлетик Билбао победува со...
Атлетик Билбао победува со полувреме-крај на последните 5 меѓусебни средби против екипата на Гетафе
Атлетико Мадрид игра со 0-2 гола...
Атлетико Мадрид игра со 0-2 гола на последните 8 натпревари на гостински терен во првенството
Валенсија е без победа на 7...
Валенсија е без победа на 7 последователни натпревари во Примера
Виљареал победува на 9 од...
Виљареал победува на 9 од последните 11 натпревари на домашен терен во Примера, како и на 5 од последните 6 меѓусебни средби против Спортинг Хихон
Бетис е без постигнал гол на 4...
Бетис е без постигнал гол на 4 меча по ред во лигата
Еспањол ќе ја пречека Барселона...
Еспањол ќе ја пречека Барселона без 2 играчи од средниот ред, Санчез (15/1) и Кањас (11/0)
Севиља е единствен тим од првата...
Севиља е единствен тим од првата половина на табелата без победа на гости

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување