Албасете - Осасуна

Албасете (отсуства):
Корколес - одбрана, 8/0 - суспензија
Нуњез - средина, 23/0 - суспензија
Саму - средина, 22/2
Чидонча - средина, 5/0

Осасуна (отсуства):
Оиер - одбрана, 27/2 - суспензија
Гарсиа - одбрана, 25/2
Беренгер - средина, 29/3 - суспензија
Мерињо - средина, 26/1

Албасете губи без постигнат гол на последните 3 натпревари во Сегунда.

Осасуна игра со 0-2 гола на последните 3 натпревари на гостински терен во Сегунда.

Осасуна игра со 0-2 гола на последните 3 натпревари на гостински терен кај екипата на Албасете.

Објавено на :
18 / Mar / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување