Кадиз - Ваљадолид

Кадиз без Руиз (о. 6/0), Гаридо (с. 16/1) и Мари (с. 10/0).

Ваљадолид без Личновски (о. 10/0) и Салвадор (н. 10/1).

Кадиз постигнува најмалку 3 гола и победува на последните 4 натпревари во Сегунда.

Кадиз победува и на 4 последователни натпревари на домашен терен во првенството.

Ваљадолид игра со 3+ на последните 3 натпревари на гостински терен во Сегунда.

Последните 2 меѓусебни средби пред 10 сезони завршиле со нерешен резултат.

Серијата на Кадиз некогаш мора да прекине, а Ваљадолид е вистински тим да го стори тоа, посебно поради тоа што знае да постигнува голови доколку домаќинот се отвори, т.е. постигнува на 6 од последните 7 гостувања.

Возможно е Кадиз да игра претпазливо и по секоја цена да не го загуби денешниот натпревар за Ваљадолид да не им се приближи на табелата.

Ваљадолид исто така ќе бидат задоволни со бод од ова гостување.

Коефициентот за победа на Кадиз се корегираше од 2.05 на 2.25, исто така и ова ни кажува дека некој знае нешто повеќе дека нема да биде толку сигурен и лесен 1 како на претходните натпревари на Кадиз на домашен терен.

СПОРТФРЕШ ТИП: Х

(Wicked)

Објавено на :
13 / Jan / 2017
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување