Шпанија - втора лига (Сегунда)

Гимнастик - Луго

Гимнастик игра 0-2 гола на 8 од последните 10 средби
Луго игра со 0-2 гола на 5 гостувања по ред, а игра ГГ на последните 7 (5 од нив со резултат 1:1).
Луго е без 1 дефанзивец и 2 играча од средината

Алкоркон - Жирона

Алкоркон игра 0-2 гола на 13 од последните 14 меча дома.
Жирона игра 0-2 гола на 8 од последните 10 средби во лигата.
Во меѓусебните средби играат 3+ на 6 од последните 8 и 5 од овие 6 се ГГ.

 

Објавено на :
09 / Jan / 2016

Тагови:

Шпанија, сегунда, Луго, Жирона, Алкоркон, Гимнастик
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување