Шпанија

icon

Сите кратки вести

Овиедо ќе го пречека Леванте без...
Овиедо ќе го пречека Леванте без првиот стрелец Точе (напад, 14/4), суспендираниот Гил (одбрана, 10/0) и повредениот Варела (одбрана, 7/0)
Бетис и Лас Палмас играат НГ на 5...
Бетис и Лас Палмас играат НГ на 5 свои средби по ред (4 се 0-2 гола)
Осасуна и Бетис играат 3+ на 5...
Осасуна и Бетис играат 3+ на 5 свои средби по ред
Билбао ќе го пречека Сосиедад без...
Билбао ќе го пречека Сосиедад без голманот Кепа (4 натпревари), Боведа (одбрана, 4/0), Балензиага (одбрана, 7/1) и Бенат (средина, 7/0)
Хихон и Валенсија играат со НГ на...
Хихон и Валенсија играат со НГ на последните 6 меѓусебни средби, а 5 од тие натпревари завршуваат и со 0-2 гола
Барселона и Депортиво играат со 4...
Барселона и Депортиво играат со 4+ на 5 од последните 6 меѓусебни средби, а 2 од тие натпревари завршуваат и со 7+
Севиља е без победа на 22...
Севиља е без победа на 22 последователни натпревари на гостински терен во првенството
Гранада на гостувањето кај...
Гранада на гостувањето кај Атлетико без Гонзалез (средина, 5/2), Крхин (средина, 5/0), Фолкер (одбрана, 3/0) и Табано (одбрана, 2/0)
Гранада игра со 3+ на 11 од...
Гранада игра со 3+ на 11 од последните 12 натпревари во Примера
Спортинг Хихон има само 1 пораз...
Спортинг Хихон има само 1 пораз на последните 13 меѓусебни средби со екипата на Депортиво Ла Коруња

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување