Шпанија

icon

Сите кратки вести

Лас Палмас на гостувањето кај...
Лас Палмас на гостувањето кај Осасуна без Бигас (одбрана, 5/0), Артилес (одбрана, 2/0), Симон (одбрана, 1/0), Виера (средина, 4/1) и Ел Зар (напад, 6/2)
Реал Сосидад и Бетис играат ГГ на...
Реал Сосидад и Бетис играат ГГ на 4 средби по ред на теренот на Сосиедад
Овиедо на гостувањето кај Кадиз...
Овиедо на гостувањето кај Кадиз без Варела (одбрана, 5/0) и Аланиз (средина, 5/0)
Атлетико Мадрид победува со...
Атлетико Мадрид победува со полувреме-крај на последните 10 меѓусебни средби на домашен терен против екипата на Депортиво
Валенсија губи со 1 гол разлика...
Валенсија губи со 1 гол разлика на последните 3 натпревари на гостински терен во Примера
Севиља и Бетис не изиграле ГГ на...
Севиља и Бетис не изиграле ГГ на 8 свои средби по ред
Селта и Атлетико Мадрид играат со...
Селта и Атлетико Мадрид играат со 0-2 гола на 6 од последните 7 меѓусебни средби на теренот на Селта
Лас Палмас на гостувањето кај...
Лас Палмас на гостувањето кај Севиља без играчите од средниот ред Боатенг (2/2) и Виера (2/1)
Еспањол губи на последните 4...
Еспањол губи на последните 4 натпревари на гостински терен во Примера и при тоа прима најмалку 4 гола на последните 3 од тие натпревари
Реал Мадрид постигнува најмалку 3...
Реал Мадрид постигнува најмалку 3 гола и победува на 12 од последните 13 натпревари на домашен терен во Примера

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување