Вил - Киасо

Вил комплетен.

Киасо без Лурати (одбрана, 9/1), Фелити (одбрана, 9/1), Падула (средина, 9/1) и Хиват (напад, 2/0).

Вил победува на 5 од последните 6 натпревари во првенството.

Вил има примено само 2 гола на последните 5 натпревари на домашен терен.

Киасо има само 1 победа на последните 23 натпревари на гостински терен во Челинџ Лига.

Киасо има само 1 победа на последните 14 меѓусебни средби со екипата на Вил (8 нерешени).

СПОРТФРЕШ ТИП: 1

Објавено на :
07 / Nov / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување