Јанг Бојс на домашен терен игра...

... 3+ на 8 меча по ред, од кои 7 се и ГГ. 6 од овие 8 завршуваат и 4+. На сите тие 8 паѓале голови и во двете полувремиња.

Сент Гален игра 3+ на 11 од сите 15 гостувања сезонава. Последните 4 во низа ги игра ГГ и 3+.

Со овој резултат завршуваат и нивните 3 дуели оваа сезона.

Стефен (средина, 30/8) отсутен за Јанг Бојс, а кај Сент Гален фалат Јањатович (средина, 25/0) и Русо (средина ,18/3).

 

Објавено на :
10 / May / 2015

Тагови:

Фудбал, Швајцарија, Сент Гален, Јанг Бојс
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување