Кијасо и Шафхаузен не изиграле...

... нерешено на 9 свои средби по ред. Притоа, 5 од последните 7 се 3+, а Шафхаузен добива 6 од нив.

Шафхаузен за овој дуел е без Ивич (14/1) и Шнор (13/1) одбрана и играчите од средниот ред Фачинети (26/2), Букај (23/1), Дос Сантош (16/1), Транкили (16/0). Уште 2 дефанзивци се неизвесни.

Кијасо нема на располагање по 1 играч од одбраната, средината и нападот.

Кијасо дома игра 0-2 гола на 4 од последните 5. Шафхаузен игра со 3+ на 5 гостувања по ред.

 

Објавено на :
25 / May / 2015

Тагови:

Швајцарија, супер лига, Кијао, Отсуства, статистика, кладење
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување