Тун - Базел

Почеток - 16:00 часот

Базел нема пораз на 15 од последните 16 гостувања кај Тун. На 6 од последните 7 дава најмалку по 2 гола.

Базел игра со 3+ на 10 од последните 11 гостувања, а 8 од овие 10 ги игра и ГГ.

Тун игра со 3+ на 5 од послдните 6 дома и е без пораз на домашен терен на 9 во низа.

Гонзалес (одбрана, 31/4) и Хедигер (средина, 32/1) отсутни кај Тун.

Објавено на :
25 / May / 2015

Тагови:

Швајцарија, супер лига, Тун, Базел, статистика, Отсуства, Фудбал, кладење
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување