Супер лига

icon

Сите кратки вести

Ст.Гален и Лугано играат со ГГ и...
Ст.Гален и Лугано играат со ГГ и 3+ на 5 од последните 6 меѓусебни средби
Тун минатата сезона ја завршија...
Тун минатата сезона ја завршија без пораз на 10 последователни натпревари на домашен терен
Базел победува на последните 8...
Базел победува на последните 8 меѓусебни средби против Вадуз одиграни во првенството
Цирих и Јанг Бојс играат со 3+ на...
Цирих и Јанг Бојс играат со 3+ на 5 од последните 6 меѓусебни средби
Луцерн минатата сезона ја заврши...
Луцерн минатата сезона ја заврши победувајќи со полувреме-крај на 7 од последните 9 натпревари во првенството
Сион игра НГ на 8 од последните...
Сион игра НГ на 8 од последните 10 меча
Сент Гален не изиграл нерешено во...
Сент Гален не изиграл нерешено во 11 меча по ред, од кои 9 се 3+
Грасхоперс не прима гол на 3...
Грасхоперс не прима гол на 3 средби по ред
Цирих нема победа на домашен...
Цирих нема победа на домашен терен на последните 11 првенствени натпревари (8 порази)
Јанг Бојс и Луцерн играат со ГГ...
Јанг Бојс и Луцерн играат со ГГ на 11 од последните 12 меѓусебни натпревари

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување