Супер лига

icon

Сите кратки вести

Тун и Сент Гален играат НГ на 12...
Тун и Сент Гален играат НГ на 12 од нивните последни 14 средби. Сент Гален нема изиграно нерешено на 10 по ред во лигата
Арау и Грасхоперс играат 3+ на 9...
Арау и Грасхоперс играат 3+ на 9 свои средби по ред и не изиграле нерешено во нив (8 се и ГГ)
Арау и Луцерн играат 3+ на 12 од...
Арау и Луцерн играат 3+ на 12 од последните 14 нивни средби
Сент Гален игра 3+ на 7 по ред,...
Сент Гален игра 3+ на 7 по ред, од кои 6 се ГГ и 3+
Сент Гален и Вадуз играат ГГ и 3...
Сент Гален и Вадуз играат ГГ и 3+ на 5 по ред (4 се и 4+)
Сион и Ст.Гален играат со 0-2...
Сион и Ст.Гален играат со 0-2 гола на последните 6 меѓусебни средби
Арау е без постигнат гол на 7 од...
Арау е без постигнат гол на 7 од последните 8 првенствени натпревари
Јанг Бојс постигнува најмалку 4...
Јанг Бојс постигнува најмалку 4 гола и победува на последните 3 натпревари на домашен терен во првенството
Тун без дефанзивците Реинман (14/...
Тун без дефанзивците Реинман (14/1), Ширинци (13/1) и Шинделхоц (12/0) за гостувањето кај Базел
Сион и Луцерн играат 3+ на...
Сион и Луцерн играат 3+ на последните 6 натпревари на теренот на Сион

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување