Швајцарија

icon

Сите кратки вести

Лозана победува на 7 од...
Лозана победува на 7 од последните 8 натпревари на гостински терен
Волен победува на 6 од последните...
Волен победува на 6 од последните 7 меѓусебни средби со екипата на Винтертур
Лугано победува на последните 5...
Лугано победува на последните 5 меѓусебни средби на гостински терен кај екипата на Цирих
Базел постигнува најмалку 2 гола...
Базел постигнува најмалку 2 гола на 16 од последните 17 натпревари во првенството
Цирих и Вадуз играат со резултат...
Цирих и Вадуз играат со резултат 2:2 на последните 3 меѓусебни средби
Базел ги добива последните 9...
Базел ги добива последните 9 дуели со Вадуз
Базел нема пораз на последните 8...
Базел нема пораз на последните 8 гостувања кај Сион (7 победи)
Базел победува и постигнува...
Базел победува и постигнува минимум 2 гола на последните 6 дуели со Цирих
Јанг Бојс и Грасхоперс играат со...
Јанг Бојс и Грасхоперс играат со 4+ на 6 од последните 7 меѓусебни натпревари
Базел игра ГГ и 3+ на 6 по ред
Базел игра ГГ и 3+ на 6 по ред

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување