Швајцарија

icon

Сите кратки вести

Грасхоперс и Сент Гален играат со...
Грасхоперс и Сент Гален играат со НГ на 7 од последните 9 нивни средби
Грасхоперс и Сион играат со...
Грасхоперс и Сион играат со нерешен резултат на 4 од последните 5 натпревари на теренот на Грасхоперс (3 со резултат 0:0)
Цирих игра со ГГ и 4+ на 6 од...
Цирих игра со ГГ и 4+ на 6 од досегашните 8 средби
Волен ги добива последните 7...
Волен ги добива последните 7 дуели против Винтертурн
Сион и Ст.Гален играат со НГ на...
Сион и Ст.Гален играат со НГ на 14 од последните 15 меѓусебни средби
Арау и Волен играат со ГГ и 4+ на...
Арау и Волен играат со ГГ и 4+ на 5 од последните 6 меѓусебни средби
Ст.Гален и Лугано играат со ГГ и...
Ст.Гален и Лугано играат со ГГ и 3+ на 5 од последните 6 меѓусебни средби
Тун минатата сезона ја завршија...
Тун минатата сезона ја завршија без пораз на 10 последователни натпревари на домашен терен
Базел победува на последните 8...
Базел победува на последните 8 меѓусебни средби против Вадуз одиграни во првенството
Цирих и Јанг Бојс играат со 3+ на...
Цирих и Јанг Бојс играат со 3+ на 5 од последните 6 меѓусебни средби

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување