Швајцарија

icon

Сите кратки вести

Луцерн минатата сезона ја заврши...
Луцерн минатата сезона ја заврши победувајќи со полувреме-крај на 7 од последните 9 натпревари во првенството
Лозана нема пораз на домашен...
Лозана нема пораз на домашен терен од екипата на Бел
Винтертур и Вил играат со 3+ на 8...
Винтертур и Вил играат со 3+ на 8 до последните 9 меѓусебни средби на теренот на Винтертур
Сион игра НГ на 8 од последните...
Сион игра НГ на 8 од последните 10 меча
Сент Гален не изиграл нерешено во...
Сент Гален не изиграл нерешено во 11 меча по ред, од кои 9 се 3+
Грасхоперс не прима гол на 3...
Грасхоперс не прима гол на 3 средби по ред
Бел и Волен играат со 3+ на...
Бел и Волен играат со 3+ на последните 8 меѓусебни средби
Киасо е без постигнат гол на 4 од...
Киасо е без постигнат гол на 4 од последните 5 натпревари на гостински терен кај Лугано
Винтетур и Вил играат со 3+ на 7...
Винтетур и Вил играат со 3+ на 7 од последните 8 меѓусебни средби на теренот на Винтертур
Цирих нема победа на домашен...
Цирих нема победа на домашен терен на последните 11 првенствени натпревари (8 порази)

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување