Швајцарија

icon

Сите кратки вести

Јанг Бојс и Луцерн играат со ГГ...
Јанг Бојс и Луцерн играат со ГГ на 11 од последните 12 меѓусебни натпревари
Тун и Сент Гален играат НГ на 12...
Тун и Сент Гален играат НГ на 12 од нивните последни 14 средби. Сент Гален нема изиграно нерешено на 10 по ред во лигата
Арау и Грасхоперс играат 3+ на 9...
Арау и Грасхоперс играат 3+ на 9 свои средби по ред и не изиграле нерешено во нив (8 се и ГГ)
Арау и Луцерн играат 3+ на 12 од...
Арау и Луцерн играат 3+ на 12 од последните 14 нивни средби
Сент Гален игра 3+ на 7 по ред,...
Сент Гален игра 3+ на 7 по ред, од кои 6 се ГГ и 3+
Сент Гален и Вадуз играат ГГ и 3...
Сент Гален и Вадуз играат ГГ и 3+ на 5 по ред (4 се и 4+)
Винтертурн и Волен играат со 0-2...
Винтертурн и Волен играат со 0-2 гола и НГ на 9 од последните 10 меѓусебни натпревари
Лугано нема пораз на последните 5...
Лугано нема пораз на последните 5 гостувања кај Шафхаузен
Вил и Сервет играат со ГГ и 3+ на...
Вил и Сервет играат со ГГ и 3+ на 4 од последните 5 меѓусебни средби
Бел и Винтертут играат со ГГ и 3...
Бел и Винтертут играат со ГГ и 3+ на последните 8 меѓусебни средби на теренот на Бел, а 6 од тие натпревари завршуваат и со 4+

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување