АИК - Остерсунд

АИК единствено без Хоивед (одбрана, 10/0).

Остерсунд без 2 стандардни играчи од одбраната, Папаџанополус (22/0) и Бергвист (17/0).

На 5 кола до крајот АИК може да го искористи меѓусебниот дуел на Норчепинг и Малме.

АИК нема пораз на последните 12 натпревари на домашен терен во првенството.

АИК е без примен гол на 7 од последните 9 натпревари на домашен терен.

Остерсунд прима најмалку 2 гола на последните 6 натпревари на гостински терен во првенството и при тоа губи на последните 4 од тие натпревари.

Објавено на :
16 / Oct / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување