Елфсборг - Гетеборг

Елфсборг има 2 порази на последните 18 меча дома.

Против Гетеборг игра со 0-2 гола на 6 од псоледните 8. На 3 по ред дома играат нерешено.

Гетеборг сезонава на гости игра 2+ на сите 6 средби досега.

Елфсборг е без Нилсон (одбрана, 9/0), Бајрами (средина, 9/1) и Бендиксен (средина, 6/0).

 

 

Објавено на :
17 / Jul / 2016

Тагови:

Шведска Алсвенскан, Гетеборг, Елфсборг, повреди, суспензии
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување