Халмштад - Варберг

За Халмштад, по отслужената суспензија, во тимот се враќаат Којич и Пекалски, како и повредениот Јохансон.

Халмштад игра со 0-1 гол на последните 4 натпревари во првенството.

Халмштад е без примен гол на 10 од последните 12 натпревари на домашен терен.

Халмштад исто така победува на 11 од последните 13 натпревари дома.

Варберг е во серија од 4 последователни порази во првенството и при тоа е без постигнат гол на последните 3 од тие натпревари.

Халмштад и Варберг играат со ГГ и 3+ на 4 од последните 5 меѓусебни средби.

Објавено на :
21 / Aug / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување