Хелсингборг - Хамарби

Хелсингборг има 8 порази во последните 10 меча.

Против Хамарби добива 12 од последните 13 меча, но го загуби токму првиот дуел сезонава.

Хамарби не прима гол на 5 гостувања по ред и сите завршуваат 0-2 гола.

Хелсингборг дома игра 3+ на 9 од сите 12 средби.

Атакора (22/1), Кристенсен (18/1) од средината и Јохансон (напад, 22/5) ги нема кај домаќините.

Гостите се без Саетра (одбрана, 15/1) и Израелсон (средина, 24/10).

Објавено на :
30 / Sep / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување