Шведска

icon

Сите кратки вести

Елфсборг постигнува најмалку 2...
Елфсборг постигнува најмалку 2 гола на 5 од последните 6 првенствени натпревари на домашен терен
Малме победува без примен гол на...
Малме победува без примен гол на 6 од последните 7 натпревари на домашен терен во првенството
АИК и Хелсингборг играат со 1 и...
АИК и Хелсингборг играат со 1 и ГГ 3+ на последните 6 меѓусебни средби
Фалкенберг прима најмалку 2 гола...
Фалкенберг прима најмалку 2 гола на 7 од последните 8 натпревари на домашен терен
Малме победува без примен гол на...
Малме победува без примен гол на последните 5 натпревари на домашен терен во првенството, како и на 5 од последните 6 меѓусебни средби на домашен терен против екипата на Калмар
Гетеборг нема победа над Малме на...
Гетеборг нема победа над Малме на последните 7 меча
АИК и Елфсборг играат ГГ на 8...
АИК и Елфсборг играат ГГ на 8 меча по ред, од кои 6 се и 3+
Малме во Купот без Розенберг (...
Малме во Купот без Розенберг (напад, 28/11), Мехмети (напад, 15/2), Аду (средина, 27/2), Виндеим (одбрана, 10/0) и Карваљо (одбрана, 11/2)
АИК е во серија од 9 првенствени...
АИК е во серија од 9 првенствени победи на домашен терен
Сириус победува без да прими гол...
Сириус победува без да прими гол на 5 од последните 6 натпревари на домашен терен

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување