Шведска

icon

Сите кратки вести

Норчепинг има само 1 победа на...
Норчепинг има само 1 победа на последните 9 натпревари на домашен терен против Хакен
Норчепинг има само 1 пораз на...
Норчепинг има само 1 пораз на последните 20 првенствени натпревари
Гефле и Хелсинборг играат со ГГ...
Гефле и Хелсинборг играат со ГГ на последните 7 меѓусебни дуели (6 се и ГГ3+)
Аик нема пораз на домашен терен...
Аик нема пораз на домашен терен од екипата на ХАкен, а има само 1 нерешен во досегашните 12 првенствени натпревари на домашен терен
Ангелхолмс и Варнамо играат 3+ на...
Ангелхолмс и Варнамо играат 3+ на 6 свои средби по ред
Хамарби е без победа на 10...
Хамарби е без победа на 10 гостувања по ред
Мјалби и Гајс играат со 3+ на 8...
Мјалби и Гајс играат со 3+ на 8 од последните 9 меѓусебни натпревари
Асириска игра 0-2 гола на 7 од...
Асириска игра 0-2 гола на 7 од сите 8 средби на гости сезонава
Гетеборг победува на последните 5...
Гетеборг победува на последните 5 меѓусебни средби против екипата на Фалкенберг
Хакен игра со 0-2 гола на 5 од...
Хакен игра со 0-2 гола на 5 од последните 6 натпревари во Алсвенскан, како и на последните 4 меѓусебни средби со екипата на Хамарби

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување