Шведска

icon

Сите кратки вести

Варбергс игра со 0-2 гола на 11...
Варбергс игра со 0-2 гола на 11 од последните 13 првенствени натпревари
Хелсингборг и АИК играат со ГГ и...
Хелсингборг и АИК играат со ГГ и 3+ на последните 6 меѓусебни средби
Малме игра со 3+ на 11 од...
Малме игра со 3+ на 11 од последните 12 натпревари во Алсвенскан
Сундсвал е без победа на 7...
Сундсвал е без победа на 7 последователни натпревари на домашен терен во првенството
Мјалби успеале да ја зачуват...
Мјалби успеале да ја зачуват својата мрежа само на 1 натпревар сезонава (15 натпревари)
Сириус и Ангелхолм играат со 0-2...
Сириус и Ангелхолм играат со 0-2 гола и НГ на последните 6 меѓусебни средби
Остерсунд постигнува најмалку 3...
Остерсунд постигнува најмалку 3 гола на 5 од последните 8 натпревари на домашен терен и при тоа нема пораз на сите 8 натпревари
Дегерфорс и Варнамо играат со ГГ...
Дегерфорс и Варнамо играат со ГГ на последните 7 меѓусебни средби
ГАИС е без нерешен резултат на 7...
ГАИС е без нерешен резултат на 7 последователни натпревари во првенството
Гетеборг и Норчепинг играат 3+ на...
Гетеборг и Норчепинг играат 3+ на 8 од последните 10 нивни средби

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување