Басакшехир - Османлиспор

Басакшехир е во серија од 7 првенствени победи.

Османлиспор нема пораз на 19 од последните 20 првенствени натпревари.

Последните 6 дуели помеѓу овие две екипи одиграни во рамките на првата лига завршуваат со 3+ голови.

Минатата сезона двата дуели ги добиваше екипата која беше гостин.

За екипата на Басакшехир нема да настапат Емре Белузоглу и Махмут Такдемир.

За Османлиспор нема да настапат Пиер Вебо и Лавал.

Објавено на :
24 / Sep / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување