Фенербахче - Касимпаша

Фенербахче без суспендираните Соуза (средина, 18/1) и Топал (средина, 20/0), како и без Маркович (средина, 14/0) и Ба (одбрана, 4/0).

Касимпаша без суспендираниот Попов (одбрана, 2/0), како и без Скарионе (средина, 17/4) и Дурак (средина, 12/0), а неизвесни се и Јилмаз и Дердијок.

Фенербахче победува на 9 од последните 11 натпревари на домашен терен во Супер Лига.

Фенербахче победува на последните 6 меѓусебни средби против екипата на Касимпаша.

Фенербахче постигнува најмалку 2 гола на последните 4 натпревари во првенството, како и на последните 4 меѓусебни средби на домашен терен против екипата на Касимпаша.

Касимпаша е без пораз на последните 7 натпревари на гостински терен во првенството.

Објавено на :
11 / Feb / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување