Галатасарај - Басакшехир

Галатасарај има само 1 пораз на последните 11 првенствени натпревари (8 победи).

Галатасарај игра со 0-1 гол на последните 3 првенствени натпревари.

Басакшехир победува на сите 4 гостински натпревари оваа сезона, без притоа да прими гол.

Басакшехир е во серија од 18 првенствени натпревари нез пораз (12 победи).

Галатасарај нема порз на последните 8 првенствени натпревари против БАсакшехир на домашен терен (4 победи).

Галатасарај постигнува минимум 2 гола на 7 од последните 8 дуели со Басакшехир на домашен терен.

За Галатасарај на овој дуел нема да настапи Хакан Балта (одбрана0 7 натпревари, а неизвесен е и Весли Снајдер.

Басакшехир без побредени играчи.

Објавено на :
04 / Nov / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување