Турција

icon

Сите кратки вести

Газиантеп игра со 3+ на 8 од...
Газиантеп игра со 3+ на 8 од последните 9 натпревари на гостински терен
Бешикташ победува на последните 5...
Бешикташ победува на последните 5 меѓусебни средби против екипата на Мерсин
Амедспор денес без Сетин (средина...
Амедспор денес без Сетин (средина, 26/0) и Наки (средина, 23/4)
Фенербахче има само 1 пораз на...
Фенербахче има само 1 пораз на последните 10 гостувања кај Анталија (7 победи)
Ескишехир губи на последните 9...
Ескишехир губи на последните 9 првенствени натпревари на гостински терен
Фенербахче победува со полувреме/...
Фенербахче победува со полувреме/крај и постигнува минимум 2 гола на 9 од последните 10 натпревари во купот
Анталија денес без Ангело (...
Анталија денес без Ангело (одбрана, 13/0), Челустка (одбрана, 16/0) и Лазаревич (напад, 13/2)
Галатасарај и Сиваспор играат со...
Галатасарај и Сиваспор играат со 3+ на последните 9 меѓусебни натпревари (8 од нив ги добива Галатасарај)
Фенербахче денес без Нани (...
Фенербахче денес без Нани (средина, 15/6), Фернандо (средина, 16/6), Меирелеш (средина, 7/0) и Потук (средина, 13/2)
Башакшехир на гостувањето кај...
Башакшехир на гостувањето кај Газиантеп без суспендираните Бадал (напад, 11/3) и Баџи (средина, 8/0)

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување