Ференцварош - Дебрецен

Почеток - 16:30 часот

И двете екипи имаат по неколку отсутни играчи за овој дуел.

Ференцварош е без Бусаи (22/4) и Наги (11/0) од средината и напаѓачот Уграи (12/2).

Дебрецен го нема првиот голма Новаковиќ, дефанзивците Мате (18/1), Лазар (16/1) и Морозов (11/0), како и Жидаи (средина, 12/2).

Ференцварош нема пораз дома на 19 меча во низа и на 8 од последните 9 дома не примил гол. На последните 6 дома дава најмалку по 2 гола.

Од друга страна Дебрецен на гостувањата игра со 0-2 гола на 6 од последните 7.

8 од последните 9 нивни меѓусебни средби завршуваат ГГ, од кои 6 се и 3+.

Објавено на :
10 / May / 2015

Тагови:

Фудбал, Унгарија, Ференцварош, Дебрецен, статистика, Отсуства
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување