Мекел - првиот плејмејкер на Црвена Звезда...

... поради повреда не отпатува за Германија, за дуелот со Баерн.

Мекел во Евролига има просек од 20 минути, 3 асистенции и 4 поени.

За дуелот со Баерн единствен плејмејкер во Црвена Звезда е Јовиќ, а негова замена ќе биде младиот Ребиќ кој во просек игра по 5 минути.

Објавено на :
12 / Nov / 2015
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување