Последно коло од ТОП 16 фазата во Евролига (1 ДЕЛ)

Фенербахче - Анадолу Ефес

Фенербахче сигурно втор, Ефес со победа оди во Топ 8 фазата. Роднинската врска помеѓу Жељко и Дуда ќе го реши победникот.

АЛБА Берлин - Макаби ТА

Победникот оди во следната фаза.
Алба е во серија од 9 победи на последните 10 натпревари во сите конкуренции (изгубија само на гостувањето во Мад).
Макаби се во серија од 3 порази на гостински терен во Евролига и сите со двоцифрена разлика.
Макаби ги доби двата дуела против АЛБА во првата фаза, меѓутоа изгуби на домашен терен во ТОП 16.

ЕА Милано - ЦСКА Москва

Ревијална утакмица, може да видиме НБА резултат

Црвена Звезда - Панатинаикос

На Панатинаикос му е потребна победа за да обезбеди сигурен пласман во следна фаза, а Звезда се опростува со домашната публика во Евролига натпреварувањето.

Уникаха - Лаборал

Уникаха рекреативно, а Лаборал ќе брка победа и ќе се надева дека Дуда и Жељко нема да се договорат

 

Објавено на :
09 / Apr / 2015
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување