Луги - Редбергслид

Луги ја прекина серијата од 4 натпревари без победа на домашен терен со победата над Хамарби.
На последните 3 натпревари на домашен терен постигнува по 24 гола.
На 6 од последните 7 натпревари Луги игра над границата од 50 голови.
На 5 од последните 6 натпревари Луги го губи првото полувреме.

Редбергслид игра над границата од 50 голови на 4 од последните 5 гостувања.
Редбергслид нема пораз на последните 7 првенствени натпревари ( 6 победи ).
Редбергслид го добива првото полувреме на последните 8 натпревари.

Во меѓусебните дуели од натпреварувачката 2005/06 па наваму, само натпреварот во првиот дел од сезоната не беше над границата од 50 голови.

Објавено на :
02 / Mar / 2015

Тагови:

Луги, Редбергслид, Ракомет, Шведска
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување