Спортфреш Изненадување

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10

Спортфреш изненадување

06.11

Селта - Валенсија - 2

Почеток - 16:15

Вкупен коефициент: 3.00

Спортфреш Изненадување

23.10.2016

16:45   Херенвен - Хераклес      Х2&0-3

Вкупен коефициент: 3.15

Спортфреш Изненадување

12.04.2016

02:45   Толука - Сан Лоренцо  2

* Сан Лоренцо не смее да изгуби доколку сака да го продолжи натпреварувањето во Копа Либертадорес, а од друга страна екипата на Толука е веќе сигурен патник во следната фаза.

Вкупен коефициент: 3.25

Спортфреш Изненадување

09.04.2016

20:30   Сосиедад - Барселона      1Х

Вкупен коефициент: 2.54

Спортфреш Изненадување

Бундес лига 2

01.04.2016

Брауншвајг - Падерборн - 2

Вкупен коефициент: 3.25

Спортфреш Изненадување

18.03.2016

20:00   Хелмонд  - Алмере      2

* Алмере во моментов води во 4 период од натпреварувањето со 12 бодови, односно 2 повеќе од Фортуна Ситард која гостува кај Спарта Ротердам. Со евентуална победа на денешниот дуел има прилика да игра во плејофот за влез во прва лига

Вкупен коефициент: 3.00

Спортфреш Изненадување

11.03.2016

20:00   Спарта Р - Емен      2

Вкупен коефициент: 7.50

Спортфреш Изненадување

06.03.2016

14:00   Минстер - Оснабрик      2

Вкупен коефициент: 3.40

Спортфреш Изненадување

05.03.2016

20:00   Мускрон - Андерлехт      1

Вкупен коефициент: 4.25