Спортфреш Тип

17.04.2016

17:00   Атлетико - Портимоненсе      2

Вкупен коефициент: 2.05

Спортфреш Тип

12.04.2016

00:30   Хуракан - Пењарол      1

* Хуракан со оваа победа би си го осигурал пласманот во следната фаза од Копа Либертадорес. Хуракан во моментов е во одлична форма - 5 натпревари без пораз (4 победи и сите со постигнати минимум 2 гола).

Вкупен коефициент: 1.60

Спортфреш Тип

11.04.2016

20:00   Алмере - Дордрехт      1Х&2+

* И покрај тоа што Дордрехт ги добива последните 6 меѓусебни дуели, денес Алмере доколку остане не поразен ќе биде прв во последниот круг и со тоа ќе избори место во плеј офот за влез во прва лига.

За похрабрите може да се одигра и чиста победа за домаќинот на коефициет 2.12

Вкупен коефициент: 1.50

Спортфреш Тип

09.04.2016

16:00   Галатасарај - Ризеспор      1&Т1

Вкупен коефициент: 2.05

Спортфреш Тип

Бундес лига

01.04.2016

Баер Леверкузен - Волфсбург - Т1 2+

Вкупен коефициент: 1.97

Спортфреш Тип

20.03.2016

16:00 Клуб Бриж - Стандард      1

Вкупен коефициент: 2.10

Спортфреш Тип

13.03.2016

18:00   Мехелен - Стандард      2

Вкупен коефициент: 1.80

Спортфреш Тип

12.03.2016

22:00   Солт Лејк - Сиетл      1

(фудбал - МЛС)

Вкупен коефициент: 2.25

Спортфреш Тип

10.03.2016

19:00   Шахтјор - Андерлехт      1

Вкупен коефициент: 1.70

Спортфреш Тип

06.03.2016

15:00   Галатасарај - Басаксехир      1

Вкупен коефициент: 2.20