АТП МАСТЕРС - МАЈАМИ

Паире - Фала - 1 (1.4 коефициент) - Висок коефициент на Паире. Фала не е толку наивен противник, но поразот од МекГи уште во квалификации на Индиан Велс и од Смит на турнирот во Драмонвил минатата недела (беше 5-ти носител) уште во второто коло, ни велат дека Фала и не е така спремен за тврда подлога сезонава т.е. посебно не е спремен за прво коло на еден Мастерс. Паире од друга страна има само 2 порази на последните 18 натпревари последните 2 месеци (сите на тврда подлога).

Роџер Васелин - Бучанан - 1 (1.25 коефициент) - Според тоа кој на кои турнири играл сезонава и какви противници победил, коефициентот за овој натпревар би требало да биде 1.01. Бучанан вчера изненади, но денес не би требало да има теоретски шанси и покрај тоа што публиката ќе биде на негова страна.

Зверев - Де Бакер - 1 (1.95 коефициент) - Де Бакер е фаворит според коефициентите само поради тоа што е 9 места пред Зверев на АТП листата. Де Бакер е играч на земја и пред да дојде во САД на квалификациите за Индиан Велс, месец дена играше турнири на земја. Зверев во 2015та игра исклучиво на тврда подлога и пред само 4 дена на турнирот во Ирвинг го победи и Јанович со 2:0.

Берер - Де Шепер - 2 (2.5 коефициент) - На многу страни кои типуваат, денес ова е најсигурниот натпревар во квалификациите, победа на Берер од 2:0. Вчера и ние типувавме на Берер, но затоа што противник му беше Ито. Денес ние одиме на едно мало изненадување во случајов. Берер ги помина квалификациите во Индиан Велс, а го победи и Гаске во првото коло, кој го предаде тој натпревар. Покрај тоа нема некои имиња кои се вредни за да се спомнат кои ги победил сезонава, многу слично како и Де Шепер. Берер е 164-ти на АТП, а Де Шепер е 123-ти. Де Шепер води со 1:0 во меѓусебните дуели. И покрај сите што го типуваат 1, ние денес ќе пробаме со 2, а вреди да се проба за коефициентот.

Гонзалез - Дакворт - 2 (1.55 коефициент) - Гонзалез е играч на земја. Коефициентот на Дакворт паѓа утрово и на странските онлајн кладилници веќе е и 1.36 за победа на Дакворт.

Имер - Крајчек - 2 (1.6 коефициент) - Имер преферира игра на земјен терен. Пред да дојде во Мајами т.е. после Австарлија Опен има играно само на 3 турнири на земја во Јужна Америка, каде што забележа само 1 победа. Минатата недела на турнирот во Драмондвил (тврда подлога) беше совладан очекувано уште во првото коло од Гомбос и тоа со резултат 6:0 6:1. Крајчек на тврда подлога сезонава ги има совладано Карлович, Кукушкин, Матие, Бедене.

Објавено на :
24 / Mar / 2015
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување