Михаил Јужни - Дамир Џумхур

Јужни во 2015 год. на турнирите на земја нема стигнато подалеку од 2 коло. На Ролан Гарос нема испаднато во 1 коло во последните 11 години.
Најдобар пласман на Ролан Гарос му е 1/4 финале во 2010 година.

Џумхур во 2015 год. година на турнирите на земја освен во Казабланка каде стигна до 1/2 финале, на другите турнири испаѓа во 1 коло.
На Ролан Гарос, Џумхур лани прв пат настапи и испадна во 1 коло.

Јужни и Џумхур до сега немаат меѓусебен дуел

Објавено на :
23 / May / 2015

Тагови:

Тенис, Ролан Гарос, Јужни, прво коло
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување