Стив Џонсон - Михаил Кукушкин

Џонсон на турнирот во Индиан Велс испадна од Бердих во 1/16 финалната фаза, а во првите 2 кола ги победи Карловиќ и Гранолерс со 2:0 во сетови.
На турнирот во Делреј Бич испадна во 1/4 финалето од Карлвиќ, а до таму стигна без изгубен сет.
На турнирот во Мемфис стигна до 1/4 финалето, а на Аустралиа Опен до 1/16 финале.

Кукушкин на последните 2 турнири се откажува. На турнирот во Индиан Велс се откажа поради болки во коленото.

Џонсон води 2:0 во дуелите со Кукушкин и двата дуели се на америчко тло во Индиан Велс, од кој едниот е без борба.

Објавено на :
26 / Mar / 2015
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување