Томас Бердих - Фабио Фоџини

Бердих на последните 2 турнири на земја стига до финале и двата меча ги губи (од Надал и Џоковиќ).
Бердих има изгубено само 1сет (од Иснер во Мадрид) освен финалињата, на последните 2 турнири на земја.
Последниот пораз на Бердих на земја од играч кој е под 10 место на АТП - листата е во Мај 2014 година

Фабио Фоџини ги добива двата дуели против Бердих на земја.

Објавено на :
14 / May / 2015
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување